Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zamówienie publiczne na zakup i dostawę próbostrzykawek i igieł jednorazowych (WIW.DO-241/12/2009)

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SIWZ) (ODT ) (PDF) (DOC)

 

 

Zał. nr 1 – formularz cenowy, (ODT ) (PDF ) (DOC )

Zał. nr 2 – oświadczenie, (ODT ) (PDF ) (DOC )

Zał. nr 3 – wzór umowy. (ODT) (PDF) (DOC)

 

PROTEST do przetargu   (PDF)

ODDALENIE PROTESTU do przetargu   (PDF)

 

Pytania i odpowiedzi do przetargu:

 

                                                                                     Opole, 20 października 2009 r.

WIW.DO 241/12/09                                                                                       

 


Wykonawcy, którzy pobrali SIWZDot;  zamówienia publicznego na zakup i dostawę próbówko-strzykawek z kartonikami ze stelażem i igieł jednorazowego użytku do pobierania krwi u świń nr 241/12/2009.

Pytanie 1.

Zwracamy się z prośbą o dopuszczenie probówko-strzykawek z końcówką luer i środkiem przyśpieszającym krzepnięcie krwi o poj. 7,5 ml i wymiarach 92x15 mm z zakrętkami, których konstrukcja korka (z gwintem) umożliwia otworzenie probówko-strzykawki jedną ręką oraz etykietami foliowymi z 13 cyfrowym kodem paskowym zgodnie z wymaganiami zamawiającego, gotowe do wysyłki po odłamaniu tłoczka. Pozostałe wymagania bez zmian. Probówko-strzykawki pasujące do immunoanalizatora  ETI-MAX 3000.

 Obecne zapisy wskazują tylko na jeden rodzaj probówko-strzykawek – probówek z zatrzaskowym zamknięciem. Domniemamy, iż obecny zapis SIWZ jest oparty na wiedzy zamawiającego (dotychczas używany sprzęt). Na rynku istnieją inne rozwiązania technologiczne dotyczące zamknięcia probówek, gwarantujące prawidłowe zamknięcie-transport i obróbkę laboratoryjną. W celu uniknięcia zarzutu naruszenia art. 7 ustawy PZP zwracamy się jak na wstępie.

Nadmieniamy, iż w przypadku rozmiaru probówko-strzykawek jedynym wyróżnikiem ograniczającym dobór probówek powinno być jego dostosowania do immunoanalizatora, na którym pracuje zamawiający. Zgodnie z rozmową z producentem wymienionego przez zamawiającego immunoanalizatora probówki o średnicy 10-16 mm są probówkami pasującymi do racków ETI-MAX 3000.

 

 Odp. 1

Probówki z zatrzaskowym zamknięciem są dla nas dużo wygodniejszym rozwiązaniem z uwagi na opracowaną technikę ich otwierania w celu pozyskania materiału do badań. Ma to istotne znaczenie w przypadku masowych badań, gdzie pewne czynności wykonuje się niemal automatycznie (odruchowo). Ponadto, zgadzając się z Państwa zdaniem, iż probówki pasują do raków, pragniemy zauważyć, że należy w tym przypadku zmieniać nastawienie aparatu – inny rozstaw probówek.            Z uwagi na to, że w terenie znajdują się probówki o jednej średnicy, wymagamy aby następne probówki miały średnicę dokładnie taką samą. W ten sposób uzyskujemy możliwość szybkiego przygotowania próbek do badań bez konieczności adaptacji raków- zmiany kodów kreskowych.

Pytanie nr 2 dot. zapisów SIWZ w pkt. 1 rozdziału III oraz zał. nr 1

Prosimy o informację jaki przelicznik na opakowania ma przyjąć wykonawca. W pkt. 1 rozdziału III SIWZ zamawiający dopuszcza po 50 szt. natomiast w zał. nr 1 formularz cenowy – oferta zamawiający przyjął opakowanie 100 szt.

Odp. 2

 Wykonawca  ma przyjąć przelicznik  na opakowania mieszczące  po 100 szt. próbówko-strzykawek   (zgodnie z formularzem ofertowym).    W pkt. 1 SIWZ kartoniki  pakowane po 50 szt. próbówko-strzykawek było ilością przykładową.

(np. próbówko-strzykawki pakowane po 50 szt. w kartoniku tj. 1500 szt. kartoników. )

 

Pytanie nr 3 dot. zapisów SIWZ w rozdziale XV pkt.2

Prosimy o poprawienie terminu otwarcia ofert.

Odp. 3

 

 Zamawiający odpowiada że wkradł się błąd w zapisie SIWZ w rozdziale XV pkt. 2                                                     Jest: „Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20 lipca 2009 r., o godzinie 10:15 w siedzibie Zamawiającego (sala konferencyjna-parter).

Ma być; „Otwarcie ofert nastąpi w dniu 26 października  2009 r., o godzinie 10:15 w siedzibie Zamawiającego (sala konferencyjna-parter).

 

Jednocześnie informujemy,  że błąd wkradł się w zapisie SIWZ w rozdziale XII.                                                           Jest: „ Oferenci pozostają związani ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu do składania ofert, tj. do dnia 14 listopada 2009 r.

MA być; „Oferenci pozostają związani ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu do składania ofert, tj. do dnia 24 listopada 2009 r.